Ekonomi Gazetecileri Derneği

Anket

Web sitemizi beğeniyor musunuz?

Tüm Anketler

Çok Okunanlar

Dostları Bülent Yardımcı'yı anlattı

Dostları Bülent Yardımcı'yı anlattı

Tarih 04 Ocak 2010, 19:59 Editör egd

Geçtiğimiz ay vefat eden Gazeteci Bülent Yardımcı'nın sevenleri ilginç anılarını anlattı

Ekim ayında vefat eden ekonomi gazetecilerinin ağabeyi Milliyet Gazetesi muhabiri Bülent Yardımcı, derneğimiz tarafından düzenlenen törenle anıldı.

Ekonomi gazeteciliğinin duayeni Bülent Yardımcı'nın zaman zaman dile getirdiği “bir kuru fasulye gecesi yapalım” arzusu dikkate alınarak hazırlanan gecede dostları Yardımcı ile ilgili anılar anlattı. 

 Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Lokali'nde yapılan yemekli buluşmaya Bülent Yardımcı'nın eşi Mine Yardımcı'da katıldı. Mine Yardımcı'ya EGD tarafından gecenin anısına eşinin çerçeveli bir fotoğrafı takdim edildi. Plaketi gecenin sponsorluğunu üstlenen Reis Gıda'nın sahibi Mehmet Reis verdi.

Anma gecesinin açılış konuşmasını yapan EGD başkanı Celal Toprak katılımın yoğunlunun Bülent Yardımcı'nın yüreğindeki sevgi çemberinin ne kadar geniş olduğunun bir kanıtı olduğunu belirtti.

Toprak, ölümünün ardında büyük bir eksiklik hissettikleri Yardımcı'yı anılarla yeniden yaşatmak adına bir araya geldiklerini ifade etti.  “Ekonomi gazeteciliğinin Bülent Ağabeyi Bülent Yardımcı yıllardır tanıdığımız, sevdiğimiz bir ağabeyimizdi” diyen Toprak, geceye katılan herkese teşekkür etti.

Toprak'ın konuşmasının ardından Milliyet Gazetesi Ekonomi Müdürü İbrahim Ekinci ve Cumhuriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü ve Yardımcı'nın 40 yıllık dostu Hasan Eriş'in Yardımcı'nın hayatından kesitler anlattı. Ekinci ve Eriş'in yönettiği gecede Yardımcı'nın dostları, arkadaşları onunla yaşadıklarını tüm katılımcılarla paylaştı.

Geceye katılan arkadaşlarından birisi Bülent Yardımcı'nın 80 olayları öncesinde Kartal'da perakende mağazası müdürlüğü yaptığıını belirterek, "O dönemde margarin kıtlığı vardı. Margarin olmayıncada kimse yemek yapamıyordu. Sadece yemeklik yağı İzmir'de bir firma yapıyordu. Ama o nu getirecek araç yoktu. Yağda uzun süre açık kalınca bozuluyordu. Bülent'te bir çöp kamyonunu temizletti, içinide hijyenik yaptı. Bir gecede İzmir'den İstanbul'a yağ getirdi. O nun sayesinde Kartal insanı yemek yedi" diye anlattı.

Geceye, Bülent Yardımcı'nın ilk işe başladığı yıllarda Güneş Gazetesi'nin ekonomi şefliğini yapan Necati Doğru, Şemsi Yücel, Faruk Türkoğlu, Oğuz Demir gibi eski mesai arkadaşları, medyanın hemen hemen bütün kesimlerinden sevenleri, sendika ve Marmara Belediyeler Birliği'nden çok sayıda arkadaşı katıldı.

İş ve basın dünyasından çok sayıda ismin katıldığı gecede, sözlü ve yazılı kayıt altına alınan tüm konuşmalar EGD tarafından Yardımcı anısına kitaplaştırılacak.

Bu haber 3042 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Üyelerden Haberler

Mehmet Halıcı Mese İletişim Danışmanlığı'nda göreve başladı...

Mehmet Halıcı Mese İletişim Danışmanlığı'nda göreve başladı... Ekonomi Gazetecileri Derneği üyesi Mehmet Halıcı Mese İletişim Danışmanlığı’nda Medya Temsilcisi olarak göreve başl...

Aram Ekin Duran Ekonomist Dergisi'nde göreve başlıyor...

Aram Ekin Duran Ekonomist Dergisi'nde göreve başlıyor... Ekonomi Gazetecileri Derneği üyesi Aram Ekin Duran Skyturk360’ta Ekonomi Müdür Yardımcılığı görevinden ayrılarak Ek...

Sitede Ara


Gelişmiş Arama

Son Yorumlananlar

    Başarı Ödülleri Şartnamesi | Ekonomi Servisi | Basından Haberler | Etkinliklerimiz | EGD Duyurular | Üyelerden Haberler | Eleman Arayanlar | İş Arayanlar | Bize Ulaşın | Zirve Dergisi | 
    Yasal Uyarı  |  Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi  |  Yazarlık Başvurusu
    Tüm hakları saklıdır 2009 © - Ekonomi Gazetecileri Derneği