Ekonomi Gazetecileri Derneği

Anket

Web sitemizi beğeniyor musunuz?

Tüm Anketler

Çok Okunanlar

Ekonomi basını İstanbul'u keşfetti

Ekonomi basını İstanbul'u keşfetti

Tarih 23 Mart 2010, 15:19 Editör egd

EGD Başkanı ve TGC Genel Sekreteri Celal Toprak, “İstanbul’un güzelliklerini keşfetmeye fırsat bulamayan meslektaşlarımızı bu tür etkinliklerle bir araya getirerek hem mesleki dayanışmayı artırmayı hem de 2010 Avrupa Kültür Başkenti’ni birlikte keşfetmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD), yıllar önce İstanbul’un tarihi dokusunu keşfetmek amacıyla başlattığı “Babıâli Gezileri”ne bir yenisini ekledi. Ekonomi haberciliğine yön verenler gazeteciler 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’un kalbi Babıâli’de aileleriyle birlikte keyifli bir gün geçirme fırsatı yakaladılar. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Lokali’nde dün yapılan brunchun ardından gazeteciler, Tarihi Yarımadada yapılan kısa bir yürüyüşün ardından hep birlikte Arkeoloji Müzesi’ni gezdiler.
EGD Başkanı ve TGC Genel Sekreteri Celal Toprak, yılar önce başlattıkları “Babıâli Gezileri”nde Tarihi Yarımada’nın birçok gazeteci tarafından pek de bilinmediğini fark ettiklerini belirterek, “İstanbul’un güzelliklerini keşfetmeye fırsat bulamayan meslektaşlarımızı bu tür etkinliklerle bir araya getirerek hem mesleki dayanışmayı artırmayı hem de 2010 Avrupa Kültür Başkenti’ni birlikte keşfetmelerini amaçlıyoruz” dedi.
Bir yandan İstanbul’daki değişime tanıklık ederken diğer yandan birlik ve dayanışmanın önemine vurgu yaptıklarını söyleyen Toprak, etkinliğe olan ilginin mesleki birlikteliğe olan ihtiyacın da göstergesi olduğunu vurguladı. “Aslında haberlerde, basın toplantılarında karşılaşıyoruz ama o yoğunluk içerisinde birbirimize merhaba deme fırsatı bile yakalayamıyoruz” diyen Toprak, gazetecilerin birbirlerine dair haberleri, gelişmeleri ve arkadaşlıkları bu tür etkinliklerle öğrendiklerine işaret etti.
Toprak, EGD’nin bir yandan üyelerinin mesleki haklarına ve gelişimlerine destek veren diğer yandan ise mesleki dayanışmayı arttıran bir kuruluş olduğunun altını çizerek, “Mesleki dayanışma konusunda birçok çalışmamız var. Babıâli Gezileri bunun sadece bir ayağı. Örgütlü olmak bu tür aktivitelerle bir araya gelerek mesleki dayanışmayı arttırmaktan geçiyor. Bizim üyelerimizden birinin burnu bile kanasa diğer üyelerimizin haberi oluyor. Birbirlerine sahip çıkıyorlar. İşsiz kalan meslektaşlarımıza iş bulmak için dernek olarak tüm arkadaşlarımızın çaba sarf ettiğini biliyorum. Bunlar mesleki dayanışma için önemli gelişmeler. Tüm bunlar bu tür etkinlikler sayesinde oluyor ve gelişiyor” diye konuştu

Bu haber 2319 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi Servisi

Ekonomi basını "EGD Yılbaşı Buluşması"nda bir araya geldi

Ekonomi basını Ekonomi Gazetecileri Derneğinin (EGD) geleneksel "Yılbaşı Buluşması"nın 12'ncisi Türkiye İhracatçılar Meclisi (...

EGD’den Türkiye’ye ziyaret

EGD’den Türkiye’ye ziyaret Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak ve Yönetim Kurulu Üyeleri Türkiye Gazetesi’ni ziyaret etti.

Sitede Ara


Gelişmiş Arama

Son Yorumlananlar

    Başarı Ödülleri Şartnamesi | Ekonomi Servisi | Basından Haberler | Etkinliklerimiz | EGD Duyurular | Üyelerden Haberler | Eleman Arayanlar | İş Arayanlar | Bize Ulaşın | Zirve Dergisi | 
    Yasal Uyarı  |  Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi  |  Yazarlık Başvurusu
    Tüm hakları saklıdır 2009 © - Ekonomi Gazetecileri Derneği