Ekonomi Gazetecileri Derneği

Anket

Web sitemizi beğeniyor musunuz?

Tüm Anketler

Çok Okunanlar

Şile Buluşması gerçekleşti

Şile Buluşması gerçekleşti

Tarih 10 Kasım 2015, 13:48 Editör Duygu Tekci

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) üyelerinden oluşan bir basın grubu, 8 Kasım pazar günü, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun davetlisi olarak Şile’ye bir program düzenledi.

İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki Karadeniz kıyısında kurulu olan ilçesi Şile’ye düzenlenen program sırasında, Yeryüzü Pazarı ziyaret edildi. Şile Kültür Merkezi, Şile Bezi Üretim Merkezi’ne yapılan ziyaretler sırasında, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Şile’de son 10 yılda yapılan kültürel, organik ve ekonomik çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Tabakoğlu, Şile’nin, organik ürünleri, doğası, Şile bezi ve kültürel çalışmalarla anılmasını istediğini belirtti.

Dünyada 44 adet olan ‘Yeryüzü Pazarı’nın, 45.’si Şile’de bulunuyor. EGD organizasyonu Şile’deki ‘Yeryüzü Pazarı’ ziyaretiyle başladı. Yeryüzü Pazarı, sadece kendi ürettikleri ürünleri satan çiftçilerden oluşan uluslararası pazar ağıdır. Bu pazar ağında, Slow Food’un iyi, temiz, adil ilkesine uygun olarak üretilmiş ürünleri bulunuyor. Sadece, mevsimsel, yöresel ve sürdürülebilir tarım metotları ile üretilmiş sebze, meyve, bal, pekmez gibi ürünler yer alıyor.  

“2016 yatırımların tamamlanacağı yıl, hasat almaya başlıyoruz”

İstanbul’un 2016 yılında yıldızı en çok parlayacak ilçelerinden birisi “Şile” olacak.

Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Şile’ye 11 yılda yaklaşık 2,5 milyar TL yatırım yapıldığını kaydederek, “Hükümetimiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyemizin işbirliğinde gerçekleşen yatırımların büyük çoğunluğu 2016 yılında tamamlanmış olacak. 2016 yılı hasat almaya başlayacağımız yıl olacak” dedi.

Şile’nin yıldızının parlayacağını anlatan Başkan Tabakoğlu, ilçede yapılan yatırımlara değinerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şile Kültür Merkezi’ni 15 bin metrekare alana yaptık, 5 yılda tamamlanan tesise, yaklaşık 15 milyon TL yatırım yapıldı. Bir başka yatırımımız olan Şile Spor Merkezi yatırımı tamamlanmak üzere ve o yatırım da 15 milyon TL’yi bulacak. Kumbaba’daki Şile Bezi Modelleme ve Turizm Merkezi’ne 8 milyon TL yatırım yapıyoruz. Şile’de büyük bir yat limanı projemiz bulunuyor. Bunun gibi birçok projeyi hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

 

 

Bu haber defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Etkinliklerimiz

Türkiye'de Marka Olmak paneli gerçekleşti...

Türkiye'de Marka Olmak paneli gerçekleşti... Türkiye’de yatırım yapan şirketlerin oluşturduğu MKG'nin Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) ile düzenlediği "Tü...

VIII. Küresel Isınma Kurultayı gerçekleşti...

VIII. Küresel Isınma Kurultayı gerçekleşti... Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) VIII. Küresel Isınma Kurultayı'nı 30 Kasım 2016 Çarşamba günü Tarihi Havaga...

Sitede Ara


Gelişmiş Arama

Son Yorumlananlar

    Başarı Ödülleri Şartnamesi | Ekonomi Servisi | Basından Haberler | Etkinliklerimiz | EGD Duyurular | Üyelerden Haberler | Eleman Arayanlar | İş Arayanlar | Bize Ulaşın | Zirve Dergisi | 
    Yasal Uyarı  |  Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi  |  Yazarlık Başvurusu
    Tüm hakları saklıdır 2009 © - Ekonomi Gazetecileri Derneği